svetainės baldai, spalvingas interjeras, spalvoti kambariai

Žavusis maksimalizmas: pagrindinės taisyklės

Daugelis turbūt jau pastebėjo, kad pastaraisiais metais labai daug dėmesio interjere skiriama maksimalizmui. Visgi kaip namuose pritaikyti jo principus, aišku ne visiems. Tai nėra taip painu ir sudėtinga, kaip gali atrodyti – net jei pasirinkote iššūkį keliančias atviro plano patalpas. Transformacijai puikiai tinka ir svetainės baldai, ir kilimai, ir net sienų ar grindų spalva. Viskas, ko reikia – laikytis tam tikrų kūrybiškų taisyklių. Pasakojame apie jas plačiau.

 

Svarbiausia – spalvų gausa

 

Ko gero, spalvos yra vienas pastebimiausių maksimalizmo bruožų. Kuo jų daugiau, kuo jos sodresnės, tuo geriau. Tad įvairių pastelinių atspalvių gausą galite tiesiog pamiršti. Čia reikia kone pertekliaus. Ypatingo dėmesio skirkite tamsioms spalvoms, tokios kaip juoda ar mėlyna – jos puikiai tiks sienoms ar grindims. Toliau galite dirbti su pagrindinių spalvų palete. Svarbiausia – pripildyti visą tamsaus fono kambarį ryškiomis, sodriomis, žvilgsnį traukiančiomis spalvomis.

 

Nepamirškite meno

 

Net jei nelabai vertinate meno kūrinius, be jų maksimalistiniame interjere vargiai apsieisite. Taip jau yra. Visa laimė, kad kartais net svetainės baldai gali atrodyti tarsi meno kūrinys. Kitas variantas – siena, kurią galite visą nukabinti paveikslais, nuotraukomis. Čia galite kabinti ir savo dirbinius.

 

Kiekvienas daiktas – mėgstamas

 

Tiesa ta, kad joks interjeras nekels pasitenkinimo, jei jis bus suformuotas iš nepatinkančių, negražių, širdžiai nemielų daiktų. Tas ypatingai galioja maksimalizmui. Kad ir ką rinktumėtės – ar baldus, ar kilimą, ar šviestuvą, ar tiesiog lovos užtiesalą – niekuomet nepamirškite to. Pasistenkite, kad aplinką sudarytų tik sentimentus keliantys objektai. Juk tai galų gale ir nulemia namų jaukumą.

 

Komfortas ir dizainas – suderinama

 

Kartais žiūrint į maksimalistinį interjerą gali kilti minčių, kad ten nelabai patogu. Tačiau komfortas yra tiek pat svarbus, tiek ir mėgstami daiktai. Tai sudaro stiliaus esmę. Patogumu privalo pasižymėti ir svetainės baldai, ir įvairūs kiti daiktai. Tad patogios, minkštos pagalvėlės, švelnūs kilimai, jaukūs pledai yra tai, kas maksimalizme tiesiog privaloma.

 

Vietos tobulybei čia nėra

 

Kuriant kito stiliaus interjerą labai daug iššūkių kyla vien bandant viską kruopščiai suderinti, juk jei nesuderinsi, iškart matysis ir nebebus gražu. Tačiau maksimalizmas atviras šiokioms tokioms klaidoms. Nejauskite spaudimo, poreikio kažką čia daryti. Tiesiog mėgaukitės pačiu procesu, kūryba.

 

Jei nusprendėte, kad maksimalizmas atitinka jūsų gyvenimo būdą, drąsiai imkitės pokyčių. Laukia ilgas, tačiau išties malonus kelias, kurio gale atrasite labai spalvingus, pozityvius, energija pulsuojančius namus.