vėdinimo sistemos įrengimas, vėdinimas, rekuperatoriai

Vėdinkite namus šiuolaikiškai

Pamažu artėjant šaltajam metų laikotarpiui, vis daugiau laiko norėsime praleisti namuose. Tačiau daugelis mūsų susiduriame su pojūčiais, kuomet patalpoje trūksta oro, juntamas nusistovėjęs nemalonus kvapas, ar ryte žingsniuojant į vonią drėgmė sunkiasi tarsi iki kaulų. Jaučiamės slogiai, o per kūną bėga pagaugai. Plačiai atverti langus bei orlaides spaudžiant šalčiui tikrai nėra pats maloniausias sprendimas. Visgi, šiandien į pagalbą galime pasitelkti keletą naujų technologinių sprendimų, kurių vieną apžvelgsime plačiau.

Vėdinti ar nevėdinti? Vėdinti. Kitaip

Efektyvi priemonė įvardintoms problemoms išspręsti – vėdinimo sistemos įrengimas Jūsų namuose. Nepriklausomai nuo patalpos pobūdžio – ar tai būtų visas daugiabutis, individualus namas, ar tiesiog kambarys – galima parinkti tinkamą vėdinimo būdą. Populiariausias įrenginys, naudojamas patalpų vėdinimui, šiuo metu yra rekuperatorius. Jo paskirtis, nepaisant sudėtingo pavadinimo, yra paprasta – pašalinti patalpoje susikaupusį nešvarų orą bei pripildyti ją švariu, gaiviu oru. Rekuperatoriai, priešingai nei kondicionieriai, nenaudoja to paties šilto ir užteršto oro, todėl galėsite būti ramūs, jog patalpoje visuomet cirkuliuoja šviežias oras. Kadangi drėgmė patalpoje yra sureguliuojama, tai leidžia išvengti bakterijų plitimo bei panaikina galimybę atsirasti sveikatai (tiek Jūsų, tiek ir patalpų) pavojingam pelėsiui.

Būtina paminėti, jog šiuolaikiniai rekuperatoriai yra itin ekonomiški, todėl baimintis, kad vėdinimo sistemos įrengimas dar labiau išpūs ir taip nemenkus šildymo bei elektros energijos kaštus, neverta. Vėdinant atidarius langus ar duris iš patalpos dingsta dalis šilumos, tačiau pasirinkus kokybišką rekuperatorių išsaugoma praktiškai visa šilumos energija, todėl patalpos nereikia papildomai šildyti ar vėsinti. Tad pasirinkę vėdinti patalpas rekuperacinėmis sistemomis ne tik turėsite šviežią orą ir geresnę savijautą, bet ir galėsite sutaupyti.

Gaivūs inovacijų vėjai

Dar visai neseniai, norint senesnio modelio daugiabučiame pastate ar bute turėti efektyvų vėdinimą, tai įgyvendinti būdavo itin sudėtinga. Šiandien, atliekant daugiabučių renovaciją ar įrenginėjant naujos statybos namus, vėdinimo sistemos įrengimas tapo galvos skausmo nekeliančiu rūpesčiu, nes dienos šviesą išvydo novatoriškas sprendimas – beortakinės rekuperatorių sistemos.

Vėdinimo sistemos ir jų įrengimas tapo kaip niekad efektyviu ir lengvai prieinamu pasirinkimu, leisiančiu užtikrinti švarią ir gaivią aplinką kiekvienuose namuose bet kuriuo metu.