Tvarka kambaryje svarbiau nei jaukumas?

Dažnai žmonės namuose bando suderinti porą dalykų vienu metu. Vis dėlto dažnai juos būna arba sudėtinga suderinti, arba net neįmanoma. Minkšti svetainės baldai derinami su klasikiniais baldais ir nors dažnai išgaunamas tinkamas efektas, namuose gali būti juntamas chaosas ir netvarka. Pasitaiko atvejų, kai sudėtinga suderinti ne tik interjero dizainą, bet tvarką su jaukumu.

Kada namuose viešpatauja netvarka?

• Turint vaikų. Dauguma pritartų, kad namuose atsiradus mažylių namai dažnai tampa netvarkingi. Daiktai išmėtyti, stiklai nučiupinėti, o bendras namų vaizdas atrodo netvarkingas. Vis dėlto žmonės turintys vaikų pritartų, kai namuose netvarka dažai pakeičiama į jaukumą, kadangi mažylių daiktai ypač artimi jiems.

• Turint augintinių. Vaikai – ne vienintelė priežastis kodėl namuose karaliauja netvarka. Šunys ir katės dažnai turi prieigą išeiti į lauką, todėl iš ne retai atneša daug žemių ir purvo. Minkšti svetainės baldai ir jų kampai dažnai būna sudraskyti. O kur dar pūkai, kurie ypač juntami pavasario ir rudens metu.

• Nemėgstama tvarkytis. Visi gali pritarti, kad tvarkymasis nėra pats maloniausias laiko leidimas, todėl tai tampa nukeliamu darbu. Kol galiausiai namai tampa ypač netvarki. Kur dar tai, kai kiti šeimos nariai nenori prisidėti prie tvarkymosi. Tam padėti galėtų darbų planas, kuris suskirstytų darbus ir laiką, kuriuo metu juos reikėtų atlikti.

Kas galėtų padėti?

Jei namai visada atrodo nešvarūs, galima įsigyti robotą, kuris išvalytų grindis ir kitus paviršius. Tai ypač paprasta, tereikia nustatyti laiką ir valymo būdą, o robotas viską atliks. Būtina prieš darbą jį pakrauti ir išvalyti jo talpą. Minkšti svetainės baldai gali būti išvalyti siurblio pagalba. Tai padės greitai ir paprastai susitvarkyti namus.

Ką rinktis jaukumą ar netvarką?

Viena netvarka gali būti iš anksto suplanuota. Bohemiškas stilius būtent pasižymi šia savybe. Jis ypač tinka turint vaikų arba augintinių, kai namai kaip ir savaime dažnai atrodo netvarkingi. Jaukumas gali būti netvarkingas ir tai netgi yra visai normalu, todėl nevertėtų nerimauti jei manote, kad jūsų dažnai visąlaik atrodo netvarkingi.