miegamojo lovos, pagalvė, lova

Miegamojo lovos atlošai: kaip žinoti, kokį išsirinkti ?

Miegamasis kambarys yra vienas svarbiausių patalpų. Ten žmogus praleidžia didžiąją savo gyvenimo dalį.  Norint jį įrengti, reikia itin kruopščiai pasirinkti kiekvieną detalę, kuri teiktų džiaugsmo. Jau esame kalbėję apie pagalbą įrengiant svetainę. Šį kartą išsiplėskime daugiau apie miegamojo kambario vieną detalę –  lovos atlošą. Taigi, dabar patarsime, koks lovos atlošas tinka prie klasikinio miegamojo, o koks – prie modernaus.

 

Klasikinio kambario atlošo bruožai

 

Rengiant klasikinio stiliaus miegamojo kambarį, reikia itin atkreipti dėmesį į lovos atlošą, nes tai yra viena pagrindinių detalių, suteikianti itin daug grožio ir puošnumo. Klasikinio miegamojo lovos atlošai daugiausia yra gaminami zomšiniai, odiniai arba mediniai. Atlošo kraštas dažniausiai būna lenktas į sienos pusę. Be to, yra naudojamos tokios papuošimo detalės kaip sagutės, išdėstytos viso atlošo paviršiuje. Klasikoje itin dominuoja aukso spalvos papuošimai. Šis bruožas yra pagrindinis ir lovų puošyboje. Tokia spalva gali būti pagražinti įvairiausi išraižymai bei raitiniai. Tai suteikia itin daug rafinuotumo bei grožio.

 

Modernaus miegamojo lovos atlošo pasirinkimas

 

Modernusis miegamojo atlošas yra visiškai kitoks, negu klasikinis. Moderniajame interjere neretai vyrauja formos: kvadratas, trikampis, ovalas arba iš šių formų padarytas „miksas“. Lygiai tas pats yra su miegamojo kambario lovomis bei jų atlošais.  Dažniausiai vyrauja viena, tiksli  forma, kuri suteikia tikslumo ir detalumo pojūtį. Niekada nerasite miegamojo lovos atlošo su raitiniais ar puošniais raštais, ypač aukso spalvos, taip, kaip galime pamatyti klasikiniuose miegamuosiuose.

 

Kalbant apie medžiagą, moderniuose miegamuosiuose lovų atlošus galima pamatyti zomšinius, tačiau dažniausiai jie būna pagaminti iš plastiko, odos, kartais net stiklo. Taip pat visur vyrauja figūrų žaismas – papuošimai gali būti suskirstyti į kvadratėlius priklausomai nuo kvadratinės miegamojo lovos atlošo formą.

 

Taigi, galima teigti jog ne tik klasikinis ir modernusis miegamojo kambarys turi savo stilistiką, bet ir lovų atlošai. Svarbu juos atskirti, jog paverstumėte savo miegamąjį tikra tam tikro stiliaus oaze ir galėtumėte džiaugtis visiškai tobulu savo mylimiausiu kambariu.