degantis medis

Medienos pjuvenų briketai: ateities natūralusis kuras

Šiuo metu į ateitį yra žvelgiama daugiau su nerimu nei su optimizmu: grasina šylantis oras, didėjanti tarša. Ne veltui žmonės yra skatinami atidžiau daryti sprendimus, galinčius paveikti ne tik juos, bet ir atmosfera. Koks kuras (dujos, malkos, medienos pjuvenų briketai) bus naudojamas žiemą apšiltinti jūsų namus kaip tik įeina į šių sprendimų kategoriją.

Anglies dvideginio balansas

Norint pamatyti, kokią žalą daro kūrenimas, reikėtų patikrinti anglies dvideginio balansą. Būtent pagal jį yra apskaičiuojama, ar medžiagos yra tinkamos, jos nenuodija oro, ar ne. Europos komisijos duomenimis, geriausiai anglies dvideginio neutralumą išlaiko iš medienos gaminamas kuras. Taip yra todėl, kad toks pat kiekis, kuris panaudotas šildymo kurui pagaminti, yra atsodinamas ir toliau valo orą nuo anglies dvideginio. Jei šildymo kuras yra gaunamas iš medienos atliekų, tuomet jis laikomas dar ekologiškesniu, nes jam pagaminti nebuvo kertami papildomi medžiai. Vien dėl šios priežasties pradėjo plisti medienos pjuvenų briketai ir granulės kaip alternatyvus ir ekologiškas šildymo kuras.

Reikalingos priemonės

Kadangi kūrenant yra įprasta turėti kietojo kuro katilą, parankiau yra tuomet naudotis briketais nei granulėmis. Pastarosiomis yra reikalinga speciali krosnelė, kurioje jos yra paduodamos, deginamos ir specialiu ventiliatoriumi paskleidžiama šiluma į aplinką. Tiems, kurie jau anksčiau kūreno malkomis bus kiek paprasčiau pereiti prie briketų, nes visiškai nereikės keisti turimų priemonių. Jūs galėsite toliau naudoti kietojo kuro katilą, tiesiog užuot krovę malkas, ten galėsite krauti briketus.

Ar tikrai medienos pjuvenų briketai geriau už malkas?

Siekdami atsakyti į šį klausimą, nusprendėme, kad geriausia yra pasikonsultuoti su specialistais, todėl atsidarėme http://kuro-granules.lt svetainę. Pasak čia rastos informacijos, briketus verta naudoti, nes:

  • jų nereikia papildomai džiovinti kaip malkų;
  • jau esantys pakuotėje jie yra sausesni už malkas, todėl gali užtikrinti didesnį kaitrumą;
  • dėl patogios pakuotės juos lengva ne tik pervežti, bet ir sandėliuoti (nereikia daug papildomos vietos)
  • jie išskiria mažiau pelenų, todėl reikia rečiau valyti kaminą, kuro katilą.

Žinant šiuos privalumus galima spręsti, kad artimiausiu metu tikrai bus matomas bent kiek didesnis briketų vartojimas siekiant šiltų namų. Svarbiausia, prieš perkant briketus, patikrinti pakuotes, kad jie iki pat įdėjimo į katilą išliktų sausi ir aukštos kokybės.