miegamasis

Kas svarbu vaiko miego kokybei?

Tiek mums, tiek mažiesiems yra labai svarbu kokybiškas poilsis ir geras miegas. Išsimiegojęs žmogus geba produktyviau veikti, geriau mąstyti, jaučiasi ne tik žvalesnis, bet ir energingesnis. Lygiai taip pat yra ir su vaikais. Šiems miegas taip pat svarbus kaip augančiam organizmui. O štai dėl šios priežasties lovos vaikams pasirinkimas turėtų būti labai labai atidus.  Ką apie tai reikėtų žinoti? Ar pasirinktas lovos modelis turi įtakos vaiko miego kokybei?

Skirtingos lovų rūšys

Užsukus į pirmą pasitaikiusią vaikiškų lovų internetinę ar fizinę parduotuvę galima pamatyti, kad vaikų lovos gali būti labai skirtingos. O be to, šios pasižymi ne tik skirtingu funkcionalumu, bet ir dizainu. Apskritai, lovą rinkti reikėtų atsižvelgus į vaiko amžių.

Visai kūdikiams bei iki 3 metų vaikams kuriamos lovos turi užtikrinti saugumą – turėti apsaugines tvoreles, atitikti nustatytą saugų lovos aukštį. Vyresniems vaikams taip pat yra svarbus, kad lova nebūtų per aukšta. Taip bus sumažinta rizika per miegus iškritus iš lovos (kas nutinka ne visai retai) smarkiai susižeisti.

Lovos vaikams gali būti minimalaus dizaino ir labai žaismingos. Dviaukštės arba sudėliotos komplektais su rašomuoju stalu. Taip pat šios gali būti ir trivietės, namelio formos, primenančios mašinėlę ir dar daugiau. Tačiau ar tai svarbu vaiko miego kokybei? Dalinai. Svarbiausia kokybiškam poilsiui yra tai, kad pasirinkta lova tiktų dydžiu. Per mažai lova neleis pilnai visu kūnu išsitiesti, o taip pat vaikui neišeis atsipalaiduoti, kitą dieną jis jausis dar labiau susikaustęs ir pavargęs. Be to, yra aspektų, kai geram poilsiui svarbu ne tik tai, kaip atrodo lova.

Patalynė ir čiužinys

Lovos vaikams pasirinkimas miego kokybei ne visada yra toks svarbus, kaip jos priedai. Juk ir patys ne kartą esam pajutę, kad miegant ant vienos pagalvės pailsime geriau nei ant kitos. O ką jau kalbėti apie čiužinį ir patalynės medžiagas. Šie aspektai taip pat turi įtakos ir vaikų miego kokybei.

Štai pavyzdžiui pagalves vaikams rekomenduojama rinktis kimštas žąsų pūkais. Tai natūralus, ekologiškas ir vaiko sveikatai nepavojingas užpildas. Žąsų pūkais kimštos pagalvės bus lengvos, minkštos ir šiltos. Taip pat renkant patalynės komplektus vertėtų atsižvelgti į tai, jog prireikti gali kelių skirtingų antklodžių – vienos vasarai, kitos žiemai.

Taip pat atsižvelgti vertėtų ir į čiužinio pasirinkimą. Nuo to, koks bus pasirinktas čiužinys, miego kokybė priklauso bene labiausiai. Šis turėtų būti ne tik švelnus ir minkštas, bet taip pat ir gerai vėdintis. Atsižvelkite į užvalkalus, šie turėtų būti lengvai keičiami ir skalbiami. Taip pat tegul vaikiškas čiužinukas bus elastingas ir šiltas. Taip lova pilnai atliks savo funkciją, o vaikas galės ramiai ilsėtis po ilgos ir pilnos nuotykių dienos.