namo stogas

Karkasiniai namai ir energinis efektyvumas

Praeitais metais atsiradęs energinio efektyvumo įstatymas privertė visus sunerimti dėl turimų ir statomų pastatų. Ar jie atitinka standartus, ar jie pakankamai efektyvūs? Norėdami išsiaiškinti daugiau apie energinį efektyvumą, kokį jų lygį turi karkasiniai namai, diskutavome su statybų įmone „BakūžėLT“.

Karkasinių namų ypatybės

Pasak įmonės svetainėje (http://www.bakuzelt.com) pateiktos informacijos, šie namai yra statomi iš medžio, jau namo sklype. Pirmiausia yra paruošiami pamatai, ant kurių statomas pagrindinis karkasas. Prie jo yra tvirtinamos plokštės, termoizoliacinės, garso izoliacinės medžiagos. Šių namų statyba itin pradėjo populiarėti vartotojams supratus, kad dauguma statybos procesų vyksta paraleliai, kas leidžia naujus namus turėti vos po kelių mėnesių. Dėl naudojamų medžiagų atsiranda galimybė ir daug greičiau atnaujinti namus be didelio kiekio statybinių šiukšlių.

Energinis efektyvumas

Šiuo metu yra laikoma, kad karkasiniai namai itin lengvai gali pasiekti reikiamą energinį efektyvumą, kad būtų laikomi pasyviais namais. Tai yra tokie namai, kurių šildymui reikalinga itin mažas kiekis energijos, dažniausiai gaunamas iš pastato išskiriamos energijos. Taip yra dėl statyboje naudojamų medžiagų, kurios saugo namą nuo drėgmės ir tuo pat metu sandariai uždaro visus šilumos tiltelius.

Pastatuose naudojama vėdinimo sistemos šilumogrąža: tai reiškia, kad viduje esanti šiluma cirkuliuoja būste, neišeidama į lauką. Tam svarbios ne tik sienoms panaudotos medžiagos, bet ir įstatytos durys, langai, kurie taip pat turi būti su teigiamomis energijos saugojimo savybėmis.

Karkasinių namų tendencijos

Matant, kad kuo toliau, tuo yra svarbiau žiemos metu naudoti mažiau energijos, galima daryti prielaidą, kad karkasiniai namai taps tik populiaresni. Didelė tikimybė, kad po 10 metų, tai ne tik bus pasyvūs namai, bet ir turės tam tikrus sprendimus, leidžiančius jiems gaminti energiją gyventojų reikmėms. Tai paskatintų žmones tapti labiau nepriklausomais nuo šilumą ir elektros energiją tiekiančių įmonių. Žinoma, kol kas juos populiariau statyti priemiesčiuose nei miesto centre, kur dauguma pastatų išlikę iš senesnių laikų.

Namų statyba keičiasi su laiku: vienos tendencijos keičia kitas. Šiuo metu vis svarbiau darosi energinis efektyvumas, todėl ieškoma sprendimų, galinčių sumažinti energijos vartojimą. Tai skatina dažninti karkasinių (pasyvių) namų statybą.