dieninės užuolaidos, dideli langai, šviesios spalvos

Dieninės užuolaidos: kaip jas prižiūrėti?

Dieninės užuolaidos – ne tik puiki langų uždangos priemonė, apsauganti nuo saulės spindulių, dulkių ir vėjo, bet ir išskirtinis namų interjero akcentas. Laikui bėgant juose susikaupti įvairių nešvarumų, todėl tam, kad puikia užuolaidų išvaizda galėtumėte džiaugtis ilgai, svarbu pasirūpinti tinkama jų priežiūra.

 

Nuo ko pradėti?

 

Norint, kad šios langų uždangos priemonės ilgiau išliktų švarios, visų pirma reikėtų reguliariai valyti langus. Juos atidarinėjant ant užuolaidų gali patekti dulkių, nuo kurių gali susidaryti dėmės. Be to, per švarius langus į kambarį patenka daugiau šviesos.

 

Reguliarus užuolaidų valymas drėgna ar sausa šluoste taip pat labai svarbus. Tai ypač aktualu alergiškiems žmonėms, nes besikaupiantys nešvarumai gali paskatinti alerginę slogą ar kitas organizmo reakcijas.

 

Skirtinga užuolaidų priežiūra

 

Dažniausiai dieninės užuolaidos būna pasiūtos iš medvilnės, lino, poliesterio ar tiulio. Kiekvienas audinys pasižymi skirtingomis savybėmis, todėl reikalauja išskirtinės priežiūros:

  • Medvilnė. Tokias užuolaidas geriausia skalbti automatiniu būdu. Jei jos šviesios, geriausia tai daryti 90 laipsnių temperatūroje, jei tamsesnių spalvų – ne aukštesnėje nei 60 laipsnių. Per karštas vanduo gali išblukinti audinį. Baltas langų uždangos priemones galima papildomai balinti, tačiau nerekomenduojama to daryti itin dažnai, nes audinys gali greičiau susidėvėti.
  • Ši medžiaga turėtų būti skalbiama ne aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. Taip pat kaip ir medvilnę ją galima balinti, tačiau labai svarbu tokių užuolaidų po skalbimo neperdžiovinti. Taip jas bus lengviau išlyginti.
  • Dieninės užuolaidos iš poliesterio yra vienos iš populiariausių. Šis sintetinis audinys pasižymi tuo, kad yra linkęs elektrintis, tačiau itin greitai džiūva, todėl tokias užuolaidas pakabinti galima iš karto po skalbimo. Geriausia jas skalbti ne aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje, o prireikus lyginimo, tai geriausia daryti garų pagalba.
  • Šis audinys labai jautrus, todėl patariama jį skalbti rankomis vos šiltame vandenyje (iki 30 laipsnių temperatūroje) arba naudoti specialų skalbinių maišą. Per karštas vanduo gali pakeisti audinio spalvą ir sugadinti užuolaidas.

Išskalbus tokias langų uždangos priemones svarbu pasirūpinti ir tinkamu jų išdžiovinimu. Geriausia tai daryti iš karto lauke arba patalpoje, vengiant tiesioginių saulės spindulių.

 

Jei norite, kad jūsų dieninės užuolaidos ilgai puoštų jūsų namų interjerą ir veiksmingai apsaugotų nuo saulės ir smalsių praeivių žvilgsnių, šie patarimai kaip tik jums.