protingi baldai, funkcionalūs baldai, interjeras

Atviro plano svetainė ir valgomasis: 3 dažniausios klaidos

 

Įsiruošinėjant naujuose namuose ar tiesiog renovuojant būstą dažnai koncentruojamasi į jausmus ir pomėgius. Tačiau tokiu atveju pamirštama apie svarbiausius interjero dizaino pagrindus ir taisykles, kurios turi nemažai įtakos rezultatui. Dėl šios priežasties neretai padaromos klaidos, kurios priverčia nusivilti vaizdu bei erdvės, šiuo atveju atviro plano svetainės ir valgomojo, funkcionalumu. Dažnai šios klaidos susijusios su netinkamų baldų pasirinkimu, o funkcionalūs dekoravimo sprendimai ir daugiafunkciai, protingi baldai bei jų privalumai ignoruojami.

 

Netinkamas baldų išdėstymas

 

Šią klaidą savo namuose padaro daugelis. Dažnai norėdami daugiau erdvumo, asmenys jaučia būtinybę didžiąją dalį baldų sustatyti prie sienos. Visgi tai nėra tinkamas sprendimas. Verčiau duokite baldams pakankamai erdvės išreikšti savo grožį ir vietos “kvėpuoti”. Jų atitraukimas nuo sienos sukurs erdvumo ir lengvumo pojūtį, kas šią namų dalį padaro jaukesnę bei patrauklesnę.

 

Pamirštama apie funkcionalumą

 

Svetainėje ir valgomajame praleidžiama didžioji dalis laiko su šeima ar į svečius užsukusiais draugais, tad itin svarbu užtikrinti jų patogumą. Visgi dažnai apie tai pamirštama – erdvė perkraunama nefunkcionaliais baldais, neatsižvelgiama į jų praktiškumą ir patogų naudojimą, kuris užtikriną malonų, kokybišką laiką.

 

Dėl šios priežasties protingi baldai tampa vis dažnesnis pasirinkimas. Keletas jų pavyzdžių – modernūs išskleidžiami ar prailginami stalai, funkcionalūs korpusiniai baldai ar net augantys rašomieji stalai vaiko kambaryje. Funkcionalūs, transformuojami baldai atviro plano erdvėje padės sutaupyti nemažai vietos, be to, užtikrinamas ilgalaikis jų naudojimas.

 

Erdvės neužbaigtumas

 

Minimalistinio stiliaus vertintojai gali tam nepritarti, tačiau maksimalizmas vėl ateina į madą ir puikuojasi daugelio namuose. Viena pagrindinių klaidų atviroje plano svetainėje ir valgomajame – tam tikras erdvės neužbaigtumas, tuštumas. Tai nereiškia, kad būtina šią namų dalį apkrauti dideliu kiekiu daiktų, visgi reikėtų nepamiršti galimybės naudingai, funkcionaliai išnaudoti laisvą vietą. Keletas patarimų – skoningas paveikslas ant sienos, kampe pastatytas madingas fotelis ar tokie protingi baldai kaip reguliuojamo aukščio stalas, kurį esant poreikiui galima lengvai suskleisti.

 

Nebijokite pasinaudoti vaizduote, tačiau nereikėtų peržengti ribų ir bendram vaizdui tik pakenkti. Jei norite sukurti patogią bei estetišką atviro plano svetainę ir valgomąjį, negailėkite savo laiko ir pastangų funkcionalių, komfortą užtikrinančių baldų paieškoms.