modernus sviestuvas

Minimalizmas moderniame interjere – kokius šviestuvus galime rinktis?

Šiandien vėl madingu tapo šūkis: mažiau yra daugiau. Minimalizmas tapęs nauju maksimalizmu karaliauja ne tik aprangoje, bet ir dizaine. Natūralu, kad šviestuvai irgi yra neaplenkiami mados vėjų. Rinka siūlo labai daug modernių šviestuvų, tačiau neretai tai tik apsunkina pasirinkimo situaciją. Tam, kad neprašautumėte pro šalį – pateikiame mažą gidą, kaip išsirinkti minimalistinį modernų šviestuvą.

Subtilios formos

Renkantis šviestuvą, pirmiausia, turite žinoti, kokios formos ieškote ir kokia jų, jums yra priimtiniausia. Šiandien itin populiarios yra aptakios geometrinės formos. Jos, beje, ir mažiau įpareigoja, lyginant su griežtomis linijomis ar kampuotais paviršiais.

Dydis ir kiekis

Sprendžiant, kokie bus šviestuvai, turite apgalvoti, koks bus jų dydis. Nuo to priklausys kiek jų reikės (tai lemia ir patalpos dydis). Jeigu renkatės lubinius šviestuvus – tada rekomenduojame 1 – 2 itin masyvius šviestuvų gaubtus, arba 3 – 5 mažus šviestuvus. Taip sukursite norimą harmoniją ir neužgošite patalpos, tačiau tuo pačiu puikiai apšviesite norimą erdvę.

Gamybos medžiagų paprastumas

Šiandieninės medžiagos, kalbant apie modernų minimalizmą, taip pat yra orientuotos yra klasikinius, laiko patikrintus paviršius. Tai gali būti medis, tvirtos metalo konstrukcijos ar paprasčiausias skaidrus stiklas. Pastarasis tapo itin populiariu ir daugelis šiuolaikinių šviestuvų dizainerių naudoja būtent šią gamybinę medžiagą. Skaidrus stiklas sukuria trapumo, tačiau tuo pačiu ir elegancijos, bei modernumo įspūdį. Paprastos formos ir matoma lemputė atskleidžia visai kitokį požiūrį – šviestuvai tampa ne tik interjero detalėmis, bet ir gyvybingais akcentais.

Stiklo spalva

Paprasčiausiai, žinoma, atrodys skaidrus bespalvis stiklas. Vis dėlto, jeigu norite šiek tiek pritemdytos šviesos ar didesnės spalvinės dinamikos – siūlome rinktis ir iš spalvoto stiklo gaubtų. Violetiniai, geltoni, rausvi, mėlyni ar oranžiniai – galite derinti ir keletą skirtingų spalvų gaubtų tarpusavyje. Kita vertus, nereikia persistengti, nes vienspalvę nuotaiką palaikantis minimalistinis interjeras taps per daug apkrautas, jei jame norėsite įnešti daug ryškių spalvų.

Modernūs šviestuvai dar niekada nebuvo tokie įvairūs, kaip teigia šviestuvais Kaune ir kituose miestuose prekiaujanti įmonė ,,Ekoliumenas“. Tačiau jei norite minimalistinio tono namuose – rinkitės paprastas ir visiems gerai žinomas formas bei gamybos medžiagas. Atminkite, jog puošnumas slypi paprastume.