Tvarka biure bus! 3 būdai išlaikyti tvarkingą biuro aplinką

Dirbantys biure dažnai gali pastebėti, kad netvarka ant stalo ar aplink gali erzinti, blaškyti ir neleisti susikaupti darbui. Tai gali ne tik paveikti darbuotojo motyvaciją, bet ir visą bendrą įmonės veiklą, nes nuo to, kaip dirba darbuotojai stipriai priklauso ir pasiekiami rezultatai. Pateikiame kelis skirtingus būdus kaip ant stalo ir aplink palaikyti tvarką ir skatinti tai daryti aplinkinius.

Kaip tai padaryti?

Galbūt ne kiekvienas supranta, tačiau tvarka biure labai stipriai reprezentuoja bendrą įmonės įvaizdį. Ir tai ne tik suplauti indai bendroje virtuvėje. Tvarkai palaikyti, aišku gali prireikti ir kelių papildomų priemonių. Vienos dažniausių – dokumentų lentynėlės, bukletų laikikliai, segtuvai, įmautės ir dar daugiau. Visgi, kalba eina ne tik apie dokumentus ant darbo stalo, bet ir apie visą biurą, todėl pateikiame kelis skirtingus būdus, kurie turėtų padėti palaikyti tvarkingą ir švarią aplinką.

  • Įveskite bendras biuro tvarkos taisykles

Jei matote, kad kasdien situacija tik blogėja, o dirbti neleidžia įvairūs trukdžiai, vertėtų įvesti šiokią tokią tvarką. Galbūt tai šalia ant kolegos stalo besikaupiantys nešvarūs puodeliai ar šiukšlės? O gal tai tiesiog amžinai pilnos šiukšliadėžės? Savaime aišku, kad taip būti neturėtų, todėl labai svarbu, kad kiekvienas tai suprastų. Bendros tvarkos taisyklės padėtų išvengti nesmagių ir produktyvumą mažinančių trikdžių.

  • Neleiskite kauptis šūsnims reklaminių lankstinukų – raskite jiems vietą

Ši problema gali vyrauti ne tik biuruose, bet ir kitose administracinėse patalpose ar tai būtų viešbutis, ar kelionių agentūra. Šiai problemai išspręsti siūlomi bukletų laikikliai. Šie neužima daug vietos, be to yra patogūs spaudos skirstymui, ar tai informaciniai lankstinukai, reklaminės skrajutės ar žurnalai. Kai šie nesikaups ant stalo krašto ir turės savo vietą, darbo aplinka bus tvarkingesnė, o darbas – produktyvesnis.

  • Nuo popieriaus prie elektronikos

Jei matote, kad darosi sudėtinga susitvarkyti su galybe įvairių dokumentų, o popieriaus šūsnys blaško dėmesį, galbūt laikas pereiti prie elektroninių dokumentų? Šie padės išvengti didelių laiko ir vietos sąnaudų tvarkant ir archyvuojant dokumentus, o stalas ir lentynos bus tvarkingos, nes visi svarbiausi duomenys bus kaupiami elektroninėse laikmenose, o ne ant popieriaus lapo, kuris, beje, dar ir dulkes kaupia.