Patogūs darbo drabužiai didina motyvaciją dirbti?

Turbūt daugeliui akivaizdu, kad specifinių profesijų žmonės turi savo darbinę aprangą. Kai kuriais atvejais ji skirta tik tam, kad išskirtų juos vilkinčius iš kitų, tai įneša aiškumo kitiems asmenims. Pavyzdžiui, policininkai, gaisrininkai ir panašių profesijų atstovai turi išsiskirti iš minios, kad esant būtinumui galėtume teikti jiems prioritetą ar žinotume, kad galime į juos kreiptis tam tikroje situacijoje. Jau nekalbant apie tai, kad tokios uniformos yra pritaikytos būtent jų profesijoms, su tam tikromis apsaugomis ir pan. Bet pakalbėkime kiek kita tema – darbo drabužiai ofise.

Šiuolaikinių įmonių darbo aplinkos ypatumai

Vakarietiškas gyvenimas vis labiau veikia įvairias gyvenimo sritis ir Lietuvoje. Verslo praktikos ir darbuotojams kuriama aplinka – ne išimtis.

Naujai besikuriančios įmonės dažniausiai yra orientuotos į tai, kad darbuotojai jaustųsi gerai. Tai ypač būdinga IT sektoriaus įmonėms, kurioms išlaikyti specialistus dėl konkurencijos tampa sunku. Siekiant ne tik išsaugoti darbuotojus, bet ir sukurti jiems aplinką, kuri skatintų produktyvumą ir pasitenkinimu darbu, pasitelkiami įvairūs sprendimai, formuojama draugiška, jauki būti atmosfera.

Tokiose įmonėse tokios sąvokos kaip “darbo drabužiai” greičiausiai neišgirsite.  Žmonės rengsis taip, kaip jiems patogu būti. Vienas galbūt rengsis kiek oficialesnio stiliaus apranga, o kitas – eis su treningais. Šiuolaikinėse įmonėse dažnas darbuotojas jaučiasi lyg antruose namuose, tad nenuostabu, kad toks dalykas kaip šlepetės darbe irgi laikytinas normaliu dalyku. Kuo geriau jausis asmuo – tuo labiau jis bus patenkintas savo darbo vieta, karjera, o tai motyvuos jį dėti pastangas savo darbuose.

Apranga ofise – ar yra ribos?

Kaip minėta aukščiau, šiuolaikinėse įmonėse aprangos kodą sutiksime retai. Vis dėlto, tikrai egzistuoja tam tikros ribos – apranga neturi žeisti kolegų. Kitaip tariant, jei apranga provokuojanti, pernelyg rėžianti akį, kelianti nuostabą iš blogosios pusės – tiesiog rodote nepagarbą savo kolegoms.

Darbo drabužiai ofise gali būti reikalingi ir tada, jei laukiame tam tikrų svečių. Natūralu, kad įmonės darbuotojai vienas priešais kitą gali atrodyti gan paprastai, tačiau formuojant įmonės įvaizdį visuomenei svarbu ir kiek pasitempti. Pasitinkant partnerius, susitinkant klientus ar kitus žmones, jūs ne tik atstovaujate save, bet ir visą įmonę. Tai reiškia, kad jeigu jūsų apranga nebus tinkama, rodysite asmeniui nepagarbą visos įmonės vardu.