Pagrindiniai dalykai, kurių reikia motociklininkui

Vasaros sezonas prasidėjo, todėl motociklininkai vis dažniau išvažiuoja į gatves. Būtent ši transporto priemonė pasižymi, kaip viena iš pavojingiausių, todėl būtina pasirūpinti apsauga. Svarbu ir laikytis saugaus eismo taisyklių – neviršyti greičio, užsisegti diržą ir tinkamai rūpintis motociklu. Motoroleriu dalys gali būti keičiamos, todėl neverta pirkti naują, jei atsiranda gedimų.

Privalomi daiktai, kuriuos motociklininkas turi įsigyti:

• Šalmas – tai vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos turi įsigyti motociklininkas. Šalmas turi būti toks patvarus, kad neslankiotų ir nebūtų laisvas ant galvos. Ypač svarbu, kad nespaustų per daug kaklo ar galvos, kitokiu atveju gali kilti sveikatos sutrikimų. Tai ypatingai svarbi saugos priemonė, nes būtent šalmas apsaugo nuo didžiausios žalos ir grėsmės. Pagal duomenis maždaug pusę nelaimingų atvejų gali būti išvengtų su šia saugos priemone.

• Švarkas – taip pat būtina priemonė. Ji apsaugo maždaug pagrindinę viršutinę kūno dalį. Tai apsaugos ne tik organus, bet ir kūno odą. Motorolerių dalys kaip motociklo turi būti pasirinktos aukštos kokybės. Net ir transporto priemonė turi būti paruošta kelionei. Saugumas priklauso tiek nuo mažų, tiek nuo didelių priemonių, kurios gali net išsaugoti gyvybę.

• Batai – gali būti skirtingų rūšių: trumpi, ilgi ar vidutinio ilgio. Dažniausiai manoma, kad trumpi batai suteikia mažesnę apsaugą, todėl rinktis siūlomą iš ilgesnio dydžio ilgio. Vieni batai gal būti naudojami tiek vaikščiojimui, tiek važinėjimui. Tai universalesnis pasirinkimas, kurį galima lengviau pritaikyti. Daugiau saugumo vis dėlto suteikia ilgesni batai.

• Pirštinės – vienas iš būdų apsaugoti net mažiausias kūno dalis. Nors ir tai apsaugos priemonė, vis dėlto tai turėtų sutekti ir komforto jausmą. Todėl renkantis pirštines svarbu jas išbandyti ir patikrinti, ar jos patogios. Motorolerių dalys kaip ir motociklo turi būti patikrintos ir saugiai išbandytos.

Svarbu ne tik apranga

Apranga tik vienas iš būdų apsaugoti save bei kitus. Būtina prieš kelionę įsitikinti ir ar pati transporto priemonė yra tinkamai paruošta. Tai patikrinti dažniausiai gali ekspertai, todėl po šaltojo sezono rekomenduoti apsilankyti pas mechanikus. Tai suteiks laisvės ir saugumo jausmą, o pats keliavimas suteik daugiau malonumo.