žoliapjovės

Kokių įrankių pavasarį prireiks sode?

Neseniai įsigijusiems sodą, dažnai kyla klausimas, kokios įrangos prireiks? Žoliapjovės poreikis visiems aiškus, o štai, dėl kitų įrankių – nelabai. Visgi, įrangos sodo priežiūrai šiomis dienomis galima rasti labai įvairios – ir rankinių, ir akumuliatorinių, ir motorizuotų. Pateikiame kelis patarimus ir sąrašą įrankių, kurių ruošiantis pradėti darbus sode nereikėtų pamiršti.

Nuo ko pradėti?

Nors daugelis žmonių vaikystėje yra ne vieną vasarą praleidę sode pas močiutę, po kelių dešimčių metų, prisiminti visus tuos darbus, kuriuos tuo metu dirbdavo tėvai ir seneliai, dabar jau sudėtinga. Tad pateikiame šiek informacijos, nuo ko pradėti ir ką reikėtų apžvelgti.

• Medžiai
Siūlome pirmiausia apžvelgti kokie vaismedžiai auga sode. Tai gali būti obelys, kriaušės, vyšnios, slyvos. Kiekvieną medelį reikėtų nudažyti baldai, taip apsaugant nuo kenkėjų. Tuo pačiu dar reikėtų apgenėti negyvas šakeles, praretinant medį ir taip leidžiant jam plačiau kerotis, auginant vaisius.

• Veja
Tam, kad kiemo veja atrodytų tvarkinga, savaime aišku, kad prireiks žoliapjovės. Tačiau be jos, reikėtų žolę ir patręšti, ir pasirūpinti, kad augtų lygiai, sutvarkyti įvairiausius rusvus plotus, kurmių išraustas krūveles.

• Daržas
Norint vasarai įsibėgėjus mėgautis šviežiomis gėrybėmis tiesiai iš daržo, sėją pradėti taip pat reikėtų ja dabar. Tam prireiks pasiruošti lysvę, išarti ją, išpurenti žemę. Darbo bus daugiau, jei senos lysvės nėra, nes teks išdirbti naują plotą. Priklausomai nuo to, ką norėsite sodinti, priklauso ir apdirbamos žemės plotas. Bulvėms prireiks šiek tiek daugiau vietos, morkoms ir burokėliams mažiau.

• Gėlynas
Kalbant apie gėles, jos sodą pagyvina. Žavingo alpinariumo kūrimas daugeliui tampa tarsi atpalaiduojančia meditacija. Pasirinkite norimų gėlių sėklų, juodžemio, skaldos ir kelių spalvų mulčo.

Reikalinga įranga

Įranga gali brangiai atsieiti, ypač jeigu reikės naujos žoliapjovės ar kultivatoriaus. Tačiau jei dirbsite nedidelį žemės plotą, tai padaryti užteks ir paprasto grėblio bei įprasto kastuvo. Taip pat pateikiame trumpą sąrašą, kuris padės atsirinkti reikalingą įrangą.

• Kultivatorius (jei mažas plotas, užteks kastuvo ir grėblio);
• Žoliapjovė;
• Gyvatvorės karpymo žirklės;
• Aukšto slėgio plovimo įranga;
• Medžių genėjimo pjūklas.

Pasiruošite sezonui su tinkama įranga. Taip darbai neprailgs, juos bus galima atlikti greičiau ir paprasčiau. Pasirūpinkite savo sodu ir šiltomis vasaros dienomis galėsite jaukiai leisti laiką, skanaudami šviežius vaisius ir kvėpuodami grynu oru.