būsto draudimas, namų apsauga, namo draudimas

Kodėl verta apdrausti savo būstą?

Saugus būstas – daugelio siekiamybė. Vis daugiau gyventojų savo namuose įsirengia signalizacijas, vaizdo stebėjimo kameras, dūmų detektorius taip siekdami apsisaugoti nuo vagysčių, gaisro ar kitų nemalonių atsitikimų. Visgi, kartais nelaimės įvyksta netikėtai ir tai gali lemti didelius ne tik moralinius, bet ir finansinius nuostolius. Tokiais atvejais ypač praverčia būsto draudimas. Kokie jo privalumai ir kodėl verta pasinaudoti?

 

Dažniausiai padaromos žalos

 

Nustatyta, kad dažniausiai namų savininkai nukenčia nuo ugnies, vandens, gamtos stichijų ir vagių. Priklausomai nuo to, ar gyvenama individualiame name, ar bute, pagrindinės grėsmės skiriasi. Pavyzdžiui, antruoju atveju itin dažnai pasitaikantis draustinas įvykis yra užliejimas vandeniu. Tuomet apgadinamas ne tik pačių, bet ir kaimynų turtas. Kartais patirti nuostoliai gali būti labai dideli, todėl finansiškai tai yra labai skausminga. Tiems, kurie nori išvengti neplanuotų išlaidų ir atsakingai planuoja savo finansus, gali praversti būsto draudimas.

 

Pagrindinės naudos

 

Pasinaudojusieji tokia paslauga džiaugiasi tokiais privalumais kaip nuostolių atlyginimas dėl pastatų sunaikinimo ar sugadinimo. Finansinė apsauga apima ne tik pačių, bet ir kaimynų turtą. Kartais dėl namuose atliktų veiksmų apgadinami ne tik daiktai, bet ir patiriami žmogaus sveikatos sutrikdymai. Pasinaudojus šia paslauga atlyginama ir tokia žala.

 

Ką galima apdrausti?

 

Įvertinus prieš tai patartus aspektus, verta žinoti ir tai, kokie objektai gali būti apdraudžiami, o jų išties nemažai. Visų pirma, tai būstas ir kitas nekilnojamas turtas: vasarnamiai, ūkiniai pastatai, sodo nameliai, kiemo statiniai, tvora ir t. t. Kita grupė – namų ir kitas kilnojamasis turtas: buitinė technika, dviračiai, mobilieji telefonai, kompiuteriai ir pan. Būsto draudimas suteikia plačia apsaugą, kuri apima ir turto valdytojo civilinę atsakomybę, kai žala padaroma tretiesiems asmenims.

 

Skirtingos paslaugos – skirtingiems poreikiams

 

Atsižvelgus į savo galimybes ir norus, galima pasirinkti skirtingus draudimo variantus, kurie gali apimti visas arba tik išvardintas rizikas. Pastarosios dažniausiai yra gaisras, užliejimas vandeniu, gamtos stichijos, taip pat vagystės arba elektros įtampos svyravimai, transporto priemonės atsitrenkimas.

 

Nieko nelaukite ir apsidrauskite. Juk namai – tai vienas iš didžiausių mūsų turtų. Raskite daugiau informacijos draudimo įmonės svetainėje.