Kaip žinoti, kad reikia remontuoti turbokompresorių

Turbokompresorius yra sumanus prietaisas, skirtas padidinti transporto priemonės variklio galią. Jie gaminami taip, kad tarnautų vairuotojams tol, kol rieda automobilis, tačiau jos nėra visiškai nepažeidžiamos. Ilgainiui, nusidėvi ar sugenda ir šios detalės. Kaip nurodo „Šalvis“ specialistai, reikalingas turbinų remontas arba visiškas prietaiso keitimas į naują. Tačiau kaip žinoti, kad laikas keliauti į servisą, kad šis apžiūrėtų Jūsų turbokompresorių?

 

Kaip veikia šis mechanizmas?

 

Tam, kad variklis gamintų energiją, deginamas oras ir degalai. Vienas iš paprasčiausių būdų padidinti šią galią ir generuojama energiją – išlaikant mažas eksploatavimo išlaidas – į terpę įpūsti daugiau oro. Tai padaro būtent turbokompresorius, naudojamas išmetimą oro siurbliui sukti. Šis siurblys išstumia papildomą orą į variklio cilindrus ir taip padidina jo galią.

 

Galimi turbokompresoriaus gedimo ženklai

 

Jei pastebite šiuos ženklus, „Šalvis“ komanda pažymi, kad vertėtų apsilankyti servise ir patikrinti šį prietaisą. Jei gedimas itin rimtas, privalomas turbinų remontas. Kreipkitės į servisą apžiūrai, jei:

 

  • Variklis praranda galią;
  • Lėtesnis, garsesnis pagreitis;
  • Sunkumas išlaikyti aukštą greitį;
  • Iš išmetamųjų dujų kyla mėlyni ar pilki dūmai;
  • Skydelyje šviečia variklio lemputė;

 

Jei patiriate vieną ar net kelis čia įvardintus punktus, tai gali būti ženklas, kad sugedo turbokompresorius.

 

Dėl ko sugenda kompresorius?

 

Tai gali sukelti daugelis dalykų. Dažniausiai tai lemia:

 

  • Variklio alyva. Jos reikia tam, kad tinkamai veiktų turbinos. Tačiau jai jos trūksta arba naudojama netinkamos rūšies ar prastos kokybės, tada gali kauptis nuosėdos ir teršalai, braižantys ir taip žalojantys turbinas.
  • Transporto priemonės amžius ir rida. Nors šie prietaisai skirti tarnauti itin ilgai, jos vis tiek nusidėvi. Tai nulemia sumontuotų turbinų kokybė bei taip, kaip vairuojate automobilį.
  • Nusidėvėję ar įtrūkę sandarikliai. Jei jie pažeisti, jie leis alyvai nutekėti į išmetimo sistemą. Todėl turbokompresorius turi dirbti dar sunkiau, kad padidintų oro slėgį.

 

Jei manote, kad sugedo Jūsų turbokompresorius, „Šalvis“ specialistai rekomenduoja nedelsiant kreiptis į patikimą servisą. Daugeliu atvejų būtinas turbinų remontas, bet kuo ilgiau nesutvarkysite problemos, tuo daugiau žalos padarysite šiai sistemai. Tada gali tekti šią dalį išvis keisti.