mechanine žoliapjove pjaunama veja

Gerai, geriau, geriausiai – žoliapjovių pasirinkimas

Džiaugtis lygia veja ir nuostabiu sodu nori kiekvienas, tiesa, kai tema pakrypsta apie darbus sode, didžioji dalis žmonių pasirenka ką nors kito, bet tik ne varginantį žolės pjovimą. Be reikalo! Net ir toks iš pirmo žvilgsnio sudėtingas ir daug jėgų reikalaujantis darbas kaip vejos pjovimas iš tiesų gali būti malonus ir teikti džiaugsmą. Kaip? Atsakymas paprastas: darbo procesas ir teikiamas malonumas priklauso nuo to, kokią žoliapjovę pasirinksite. Pateikiame tris žoliapjovių tipus, o alternatyvą savajam sodui pasirinkite patys.

1. Gerai – mechaninės žoliapjovės

Bene pats paprasčiausias žoliapjovės modelis – mechaninės žoliapjovės. Jos, kaip ir vėliau pristatomos elektrinės ir benzininės žoliapjovės yra stumiamos rankomis. Tiesa, priešais save stumiama mechaninė žoliapjovė pjaus tiek, kiek pats žmogus galės ar norės. Tai reiškia, kad jos veikimas priklauso nuo žmogaus perduodamos mechaninės energijos: stumdamas žoliapjovę, asmuo pats valdo kuriuos žolės plotus nupjauti. Tokios mechaninės žolės pjovimo mašinos yra tinkamos mažiems, nesudėtingiems vejos plotams prižiūrėti. Tačiau, jeigu sodas yra didesnis, jame auga daugiau vaiskrūmių, medžių ar yra kitų objektų, kuriuos pjaunant paprastu įrenginiu reikėtų itin kruopščiai apvažiuoti, toks žoliapjovės tipas bus ne itin patogus. Be to, dauguma tokių žoliapjovių neturi papildomos talpos nupjautai žolei surinkti. Tai reiškia, kad po pjovimo darbų žolę reikės dar ir sugrėbti. Jei vejos ploto nėra daug – tai ne bėda, be to, galima dairytis mechaninės žoliapjovės su tokia talpa (prekyboje jų tikrai galima rasti).

2. Geriau – elektrinės žoliapjovės

Šiuolaikiškesnis vejos priežiūros įrenginys – elektrinės žoliapjovės. Jų privalumas – lengvas valdymas ir efektyvus pjovimas. Turint tokią žoliapjovę galima prižiūrėti net ir gana didelius sodo plotus. Aštrūs ir greitai besisukantys ašmenys užtikrina, kad vejos pjovimas bus tolygus, nereikalaus pakartotinio darbo, nes kažkur žolė liko aukštesnė (kas kartais gali atsitikti pjaunant veją mechaniniu būdu). Elektrines žoliapjoves galite rinktis įvairaus galingumo – tai labai individualu. Nereikėtų pamiršti, kad vienas didžiausių elektrinių žoliapjovių minusas – elektros laidas. Jis kartais gali maišyti dirbant ir priekyje savęs stumiant žoliapjovę. Be to, kyla grėsmė netyčia užvažiuoti ant laido. Tokiu nelaimės atveju laidas būtų sugadintas ir kiltų grėsmė būti nukrėstam elektros.

3. Geriausia – benzininės žoliapjovės

Viena iš geriausių alternatyvų, jeigu lyginsime su kitų žoliapjovių tipų privalumais, yra benzininės žoliapjovės. Jos – galingos, manievringos, lengvai valdomos, be to kur kas saugesnės negu elektrinės. Užpylus į žoliapjovės baką benzino, ja dirbti galima ilgą laiką. Kuro sąnaudos šiam žoliapjovių tipui – labai mažos. Be to, su benzininėmis žoliapjovėmis kur kas patogiau pjauti didelius vejos plotus, mat nereikia saugoti ilgo elektros laiko. Šios žoliapjovės, kaip ir prieš tai minėtos, dažniausiai turi specialią žolės surinkimo talpą. Taigi, nupjovę žolę jos nereikės grėbti, tiesiog iš rezervuaro ją galėsite išpilti tiesiai į komposto dėžę ar specialų žalių atliekų konteinerį.
Tai – tik keli pasirinkimai, tačiau vieno geriausio – nėra. Rinktis ir turėti savo favoritą gali kiekvienas, įvertinęs tam tikrus aspektus.