ČIUŽINIO PRIEŽIŪROS PATARIMAI

Miego kokybė turi didelę įtaką žmogaus fizinei ir psichinei savijautai. Dažnai pirkdami naują čiužinį, galvojam apie jį kaip apie investiciją į geresnį miegą. Norėdami, kad lovos čiužiniai tarnautų kuo ilgiau, nereiktų pamiršti jais rūpintis. Štai Jums keli patarimai kaip tai padaryti.

 

Nepamirškite čiužinio reguliariai apversti

 

Rekomenduojama čiužinį reguliariai apversti ar apsukti bent kartą į mėnesį. Čiužinio vartymas užtikrina, kad kas kiek laiko bus miegama ant skirtingų čiužinio dalių (vietų). Taip prižiūrimas čiužinys tolygiau dėvėsis, o jo tarnavimo laikas pailgės.

 

Naudokite čiužinio užvalkalą

 

Kokybišką, plaunamą čiužinio užvalkalą yra būtina įsigyti, jei norite, kad Jūsų čiužinys būtų nepriekaištingai švarus ir be dėmių. Čiužinio užvalkalas apsaugo ir nuo galimų alergenų, dulkių erkučių.

 

Nerekomenduojama šokinėti ant čiužinio

 

Šokinėjimas ant čiužinio yra smagus užsiėmimas, ypač vaikams. Tačiau lovos čiužiniai vaikams ir suaugusiems tam nėra pritaikyti ir geriau susirasti tam tinkamesnę vietą (pavyzdžiui, batutą). Šokinėjimas ant čiužinio gali pakenkti čiužinio spyruoklėms, vidiniam pluoštui.

 

Čiužinį laikykite sausai

 

Sušlapinus čiužinį, būtinai jį visiškai išdžiovinkite. Drėgmė čiužinyje gali įtakoti pelėsio atsiradimą, kuris daro neigiamą įtaką žmogaus sveikatos būklei.

 

Leiskite čiužiniui „kvėpuoti“

 

Stenkitės kiekvieną dieną vėdinti kambarį, o lovos rėmą įsigyti tokį, kuris užtikrintų tinkamą oro cirkuliaciją čiužinyje. Griežtai nerekomenduojama čiužinio padėti tiesiai ant grindų, nes toks čiužinys „nekvėpuoja“, jame kaupiasi drėgmė ir su laiku atsiranda pelėsis.

 

Reguliariai valykite čiužinį

 

Reguliarus čiužinio valymas gali sumažinti dulkių erkučių ir kitų alergenų kaupimąsi. Atidžiai išnagrinėkite įsigyto čiužinio priežiūros rekomendacijas. Paprastai lovos čiužiniai  rekomenduojama siurbti naudojant specialų dulkių siurblio priedą (antgalį skirtą baldams).

 

Vykdykite čiužinio gamintojo priežiūros instrukcijas

 

Daugelis gamintojų prie čiužinio prideda valymo, dėmių šalinimo rekomendacijas. Būtina atkreipti dėmesį, kad skirtingų tipų ir firminių čiužinių priežiūra gali šiek tiek skirtis. Tačiau esminiai patarimai yra tie patys: išlaikykite lovą švarią, apsaugokite ją nuo nelaimingų atsitikimų ir pažeidimų, užtikrinkite, kad čiužinys būtų tolygiai dėvimas.

 

Lovos čiužinio priežiūra dažnai priklauso nuo čiužinio tipo, jo medžiagiškumo. Ilgainiui ir tinkamai prižiūrimas lovos čiužinys nusidėvi, tačiau jo priežiūra čiužiniui leis tarnauti 8-10 metų, o kartais ir kur kas ilgiau. Visgi, jei pastebėsite, kad atsibundate su skaudančia nugara arba jau čiužinys nėra toks patogus, koks anksčiau, pagalvokite apie naujo čiužinio pirkimą.