netinkamas aukšto slėgio plovyklos naudojimas

5 dalykai, kurių nereikėtų pamiršti ruošiantis naudoti aukšto slėgio plovyklą

Aukšto slėgio plovyklos vasaros laikotarpiu tampa bene dažniausiai naudojama ir ieškoma įranga. Kelintus metus iš eilės besinaudojantys šios įrangos privalumais jau nebeįsivaizduoja, kai būtų galima išsiversti be jos. Tačiau kiekvienais metais atsiranda vis naujų naudotojų, kurie prekybos centruose dažniausiai praleidžia pro ausis pardavėjo-konsultanto rekomendacijas ir įspėjimus, tad nenuostabu, jei norisi jas išgirsti dar kartą. Tai štai – 5 dalykai, kuriuos vertėtų žinoti kiekvienam, ką tik įsigijusiam ir besiruošiančiam išbandyti aukšto slėgio plovimo įrangą.

1. Atitinkama apranga

Jei manote, kad apranga čia neturi reikšmės ir nuplauti automobilį ar namo sienas galite mūvėdami maudymosi glaudes (nes juk taip smagiau), iškart galime pasakyti – apranga yra vienas svarbiausių kriterijų. Ir saugumas yra aukščiau visko. Mūvint tik maudymosi glaudes ir netinkamus batus, rizika susižeisti padidėja beveik dvigubai. Visgi, aukšto slėgio plovyklos pagalba vanduo pro žarnelę bėga tokio stiprumu, kad gali nesunkiai prakirsti Jūsų odą. Tikime, kad siūlių paliekamų randų ir kraujo nenorite, tad geriausia dėvėti pirštines (bent jau gumines) ir guminius batus, ilgas kelnes ir ilgarankovę palaidinę.

2. Įrangos patikrinimas dar prieš įjungiant vandens srovę

Nenorint netikėtų staigmenėlių, visada patikrinkite ar įranga stabili ir neskleidžia įtartinų garsų, nešnypščia, ar nėra likę vandens nuo praėjusio naudojimo. Netikėta staigmenėlė taip pat gali nemaloniais sužaloti arba dar blogiau – sugadinti įrangą. Nesvarbu kelintą kartą ruošiatės naudotis įranga, pradinis patikrinimas – privalomas.

3. Saugus atstumas

Nesvarbu ką žadate plauti – mūrinę sieną, automobilį, motociklą ar purviną dviratį – atitinkamas atstumas reikalingas. Jei laikysite plovyklos šautuvą per toli nuo plaunamo objekto, darbas bus neefektyvus. Jei per arti – didėja rizika susižaloti. Siūlome pabandyti iš tolesnio atstumo ir po truputį artėti. Tai leis atrasti tinkamą ir darbą efektyviu paverčiantį atstumą.

4. Atitinkamos plovimo parinktys

Efektyviam darbui taip pat reikalingos ir tinkamos aukšto slėgio plovyklos nustatymų parinktys. Paprasčiau kalbant, jei planuojate plauti automobilį, tai ir naudokite automobilio plovimo parinktis, o ne mūrinei sieną skirtą slėgį. Netinkamai pasirinkus nustatymus galite ne tik susižaloti, bet ir sugadinti plaunamų objektų paviršius. Tikėtina, kad nusilupę automobilio dažai daug džiaugsmo tikrai neteiks.

5. VISADA skaitykite instrukcijas

Na galų gale, jei ko nors nežinote, kyla klausimų – prie įrangos visada bus pridėtos instrukcijos. Neardykite įrangos patys, nebandykite jos taisyti patys ir pirmiausia, bent jau perverskite naudojimosi instrukcijas. Ten viskas aiškiai, logiškai parašyta, svarbiausia – skaityti.

Jei manote, kad aukšto slėgio įranga nėra jau tokia pavojinga, mąstykite iš naujo. Apsaugokite save, aplinkinius ir plaunamus objektus. Rūpinkitės ne tik savimi. Nelaimės atvejų dėl neatidaus naudojimosi visame pasaulyje nutinka kasdien. Ne vienas ir ne du. Netapkite dar vienu iš jų.