kuprinės internetu, kelionė į kalnus, žygis gamtoje

Pirmoji kelionė į kalnus: kaip pasiruošti?

Kalnų grožis ir didybė – tai, ką bent kartą turėtų pamatyti ir pajausti kiekvienas. Jei teikiate pirmenybę aktyviam poilsiui rekomenduojame išbandyti tokias kryptis kaip Austrija, Slovėnija, Slovakija ar Lenkija. Jei planuojate pirmąją kelionę į kalnus, vertėtų žinoti, kaip jai pasiruošti.

 

Pasirinkite tinkamą laiką ir patikrinkite orų prognozes

 

Jei norite pasimėgauti maloniu oro ir per daug nesušalti, pirmąjį savo žygį į kalnus rekomenduojama planuoti vėlyvą pavasarį, vasarą arba ankstyvą rudenį. Vertėtų pasirūpinti ne tik būtiniausiais daiktais, tokiais kaip maistas, vanduo, kelioninės kuprinės (internetu galima rasti didelį jų pasirinkimą), bet ir dieną prieš išvykstant patikrinti orų prognozes.

 

Svarbiausia įsitikinti, kad nebūtų audrų ar stiprių liūčių – tokios sąlygos gali būti pavojingos ne tik pirmą kartą keliaujantiems. Visgi, silpno lietučio tikrai nevertėtų išsigąsti, nes orai kalnuose gali pasikeisti vos per minutę.

 

Suplanuokite maršrutą

 

Tam, kad kelionė būtų sklandi, rekomenduojama iš anksto susiplanuoti kelionės maršrutą: atkreipkite dėmesį į jo ilgį, planuojamą užkilti aukštį ir nuspėjamą žygio laiką. Pirmam kartui nevertėtų užsibrėžti itin didelių tikslų, verta nepamiršti, kad su savimi dažniausiai nešamos ir pakankamai sunkios kuprinės. Internetu galima rasti daug naudingos informacijos apie galimus kelionių maršrutus ir pasirinkti tokį, kuris nenumalšintų entuziazmo.

 

Atkreipkite dėmesį į takų žymėjimą

 

Dar vienas dalykas, kurį svarbu žinoti – kalnų takelių žymėjimas. Skirtingose šalyse jis dažniausiai būna nevienodas. Pavyzdžiui, Lenkijoje, Slovakijoje ir Čekijoje jie žymimi skirtingomis spalvomis, kurios naudojamos ant medžių, tvorų ar akmenų.

 

Pasirūpinkite gera apranga

 

Šilta ir patogi apranga neatsiejama nuo kelionės pėsčiomis į kalnus. Tai gali būti lietui atspari striukė, sportiniai marškinėliai ilgomis rankovėmis ir pan. Rekomenduojama pasiimti ir kepurę, kuri gali būti naudinga tiek šiltesniu, tiek vėsesniu oru. Ne jei tam tikro drabužio ir neprireiks, talpios kuprinės internetu puiki priemonė viskam sutalpinti. Labai svarbu nepamiršti ir patogių batų.

 

Užkandžiai ir gėrimai

 

Žygis į kalnus – aktyvi ir daug energijos reikalaujanti veikla. Būtent dėl to reikia pasirūpinti tinkamais užkandžiai (juos galima rinktis pagal poreikius, svarbiausia, kad tai nebūtų lengvai gendantys produktai), vienas iš geriausių gėrimų – vanduo. Taip pat galima pasiimti ir termosą su šilta arbata.

 

Pirmoji kelionė į kalnus gali būti nuostabus nuotykis – svarbu tinkamai jai pasiruošti.