Pirmas kartas Romoje: ką pamatyti?

Nuolat saulės kaitinama Italija žavi kiekvieną. Ši šalis išsiskiria savo virtuve, pasižymėjusi mados ir dizaino srityje, o architektūriniai paminklai ir istoriniai pastatai pavergia keliautojų širdis. Pigūs skrydžiai į Romą – nėra svajonė, o šį nuostabų miestą galite aplankyti jau rytoj. Tad ką, pirmą kartą lankantis šiame nuostabiame mieste, privaloma pamatyti?

Roma dar vadinama amžinuoju miestu. Italijos sostinė – tai labiau istorijos muziejų primenantis miestas. Tad ją pažinti vienos dienos Jums neužteks. Visgi 3 dienos Romoje – optimaliausias laikas. O aplankyti norėsis tiek Koliziejų, tiek Vatikaną. Akį trauks Šv. Petro bazilika –  krikščionybės epicentras. Nesinorės aplenkti ir Siksto koplyčios, Ispaniškų laiptų ar Navonos aikštės. Roma – atradimų miestas. Juos svarbu atrasti pačiam, tad pateiksime tik kelis kelionėje vertus pamatyti žymiausius objektus.

Romos koliziejus

Žvelgiant į šį paminklą, atrodo, kad istorijos pėdsakus dar galima užuosti. Kadaise ši vieta talpino net 55 tūkstančius žiūrovų. Iš filmų žinoma, kad Koliziejus buvo ta vieta, kur vykdavo laukinių žvėrių ir gladiatorių kovos. Jei įtraukėte šį istorinį paminklą į must see sąrašą, tuomet rekomenduotina bilietus nusipirkti internetu. Pravartu panaršyti ir daugiau, ten slepiasi ne tik pigūs skrydžiai į Romą.

Panteonas

Norint pamatyti šį architektūrinį paminklą iš vidaus, išleisti pinigų neprireiks. Įėjimas nemokamas. Tai bene geriausiai išsilaikęs antika dvelkiantis statinys, kurį privalu pamatyti. Tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Be to, ši vieta žymi tuo, jog čia palaidotas ir  puikiai žinomas italų dailininkas Rafaelis.

Vatikano miestas

Romoje slepiasi ir didžiausias miestas-valstybė – Vatikanas. Ši vieta visada buvo turistų traukos objektu. Be to, jame slepiasi begalė bažnyčių, bazilikų, katedrų. Užsukite ir į Vatikano muziejų.

Trevi fontanas

Jei jau akys užkliuvo už žodžių „pigūs skrydžiai į Romą“ ir jūs užkibote, tikėtina, kad šio žodžių derinio ieškosite ir vėl. Trevi fontanas yra didžiausias vandens fontanas Romoje, o garsus jis ne tik ne tik savo dydžiu. Fontanų Romoje apstu. Trevi fontanas saugo legendą.  Sakoma, kad norint su grįžti į Romos miestą dar kartą (o tikrai norėsis), būtina į fontaną įmesti monetą. Svarbios sąlygos: atsukite į fontaną nugarą ir meskite pinigą dešine ranka per kairįjį petį. Dėl šios legendos rekomenduojama šią vietą pasilikti kelionės pabaigai.

Aplankius žymiuosius istorinius paminklus ir architektūrines įžymybes, nepamirškite paskanauti itališkos virtuvės patiekalų. Tam, kad pažintumėte Italijos kultūrą, paragauti tikros itališkos picos ir makaronų tiesiog būtina.