automobilių mechanikas

Svarbios detalės automobilyje: svirties įvorės

Automobilyje svarbios net mažiausios detalės, pavyzdžiui įvorės. Tokia nedidelė detalė, turinti kiek gumos ir kiek metalo automobiliui leidžia važiuoti tyliau ir švelniau per nelygų kelią.

 

Kam ši dalis reikalinga?

Jei jūs žiūrite į nedidelę dalį ir nesuprantate, kaip ji gali būti tokia būtina, esate tikrai ne vienintelis, taip manantis. Labai dažnai šios dalys yra nuvertinamos, nes manoma, kad visą darbą atlieka stabilizatorius. Tačiau būtent dėl automobilyje esančių įvorių važiuodami nelygiu keliu negirdite bildesio.

Transporto priemonėje turint aukštos kokybės svirties įvores lengviau suvaldyti važiavimą. Tai ypač svarbu, jei važiuojate dideliu greičiu, nes kitaip gali padidėti avarijos tikimybė.

Ši dalis dažniausiai yra tvirtinama tarp šakės ir rato (kiekvienas turi savo įvorę). Kurioje tikslioje vietoje bus pridėta įvorė, priklauso nuo atskiro automobilio gamintojo.

 

Sugedusi įvorė – pavojus automobiliui

Ganėtinai paprasta yra pastebėti, kad įvorė veikia ne taip, kaip turėtų. Jei važiuojate per duobę ir girdite itin stiprų bildesį, didelė tikimybė, kad dėl to kalta kuri nors įvorė. Gedimus taip pat galite pastebėti pradėję greitai važiuoti, nes automobilį bus sunkiau suvaldyti.

Pastebėjus, kad reikia keisti įvorę, galite tai padaryti patys, arba nuvykti pas mechaniką, kuris tuo pat metu galės patikrinti ir kitas automobilio dalis. Žinoma, vis tiek dalis reikės pirkti, o kainos gali skirtis priklausomai nuo dydžio, panaudotos medžiagos. Pavyzdžiui, jei patikrinsime, kiek kainuoja įvorės autoaibe.lt, galime matyti, kad kainos varijuoja nuo 5 iki 59 eurų.

Kaina taip pat gali skirtis dėl to, kiek įvorių parduodama, ar jos pastiprintos, ar turi specialų laikiklį. Jei nesate tikri, kokią įvorę jums reikėtų pirkti, patariama pasitarti su mechaniku arba susirasti automobilio gamintojo gidą. Ten bus nurodyta, kokios dalys jums geriausiai tiks.

 

Išlaikykite savo transporto priemonę saugią: visuomet patikrinkite, ar dalys yra vis dar aukštos kokybės, ar nėra susidėvėjusios. Kitu atveju, jūs sukuriate pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams. Viena svarbesnių mažųjų automobilių detalių yra įvorė. Išgirdę bildesį važiuojant, pasitikrinkite – gal reikia ją keisti?