automobilis degalinėje

Kuro siurbliai užtikrina automobilio galingumą

Transporto priemonės galingumas yra stipriai susijęs su įdėtu varikliu. Tačiau kalbėdami apie galingumą, dažnas pamiršta apie dar vieną, itin svarbią sistemą: kuro. Todėl jei pastebite, kad automobilis praranda galingumą, gali būti, kad jums reikalingas kuro siurblių remontas.

Kas priklauso kuro sistemai

Dyzelinių ir benzininių automobilių kuro sistema turi kelis skirtumus, bet pagrindinės dalys išlieka tos pačios. Jas svarbu žinoti ne tik dėl bendro suvokimo, bet ir todėl, kad transporto priemonei pradėjus veikti kiek kitaip nei įprasta, žinotumėte, kur ieškoti problemos sprendimo.

Taigi kuro sistemai priskiriamos šios dalys:
• kuro bakas, į kurį pilami gamintojų rekomenduojami degalai;
• kuro purkštukai, kurie reikalingi, kad būtų įpurškiamas kuras į uždegimo sistemą;
• apsauginis vožtuvas, reikalingas sistemos saugumui;
• kuro filtras, kuris valo degalus, kad į variklį nepatektų pašalinių dalelių;
• kuro siurblys, kuris traukia degalus ir perduoda juos purkštukams.

Galimi kuro sistemos gedimai

Kaip galima žinoti, ar reikalingas kuro siurblių remontas? Remiantis informacija iš www.salvis.lt, būtent kuro siurblys yra glaudžiai susijęs su varikliu. Todėl jei viena iš šių dalių ima veikti prasčiau, tai yra sunkiau perduodamas kuras į variklį arba variklis ima veikti silpniau, automobilio galingumas mažėja.

Kiekviena sistemos dalių lengvai gali užsikimšti, sugesti, jei bus pilamas netinkamas kuras. Jei degalai yra nešvarūs, turi daug priemaišų, svetimų dalelių, tuomet net intensyviai dirbantis filtras negalės sustabdyti jų sklidimo. Dėl to yra būtina filtrą keisti kas 30 000 km.

Visoms dalims taip pat ilgainiui gresia nusidėvėjimas, dėl ko gali imti prastai veikti. Deja, ši priežastis yra neišvengiama, patariama tiesiog sekti daiktų naudojimą ir žiūrėti, kad niekas nesugestų anksčiau.

Dar viena galima gedimo priežastis yra dėl siurblio: jo riebokšliams praleidžiant kurą, jis susimaišo su alyva, ir pastaroji nebegali sutepti variklio dalių. Norint tam užkirsti kelią, būtinas kuro siurblių remontas.

Priklausomai nuo transporto priemonės, gali pasitaikyti įvairūs gedimai, veikiantys automobilio galingumą. Ypač svarbu patikrinti kuro siurblius, kurie traukia ir perduoda kurą varikliui. Pastebėję veikimo pokyčius, būtinai susisiekite su mechaniku.