informacijos valdymas, nešiojamasis kompiuteris, užrašų knygutė

Kaip prisitaikyti prie nuotolinių darbuotojų?

Darbuotojai, dirbantys nuotoliniu būdu – tai ne naujovė, o tiesiog vis labiau stiprėjanti tendencija. Kone kiekviena įmonė, kurios planuose yra augimas, turi pagalvoti apie tokius darbuotojus. Jiems dirbti turi būti gera ir patogu. Tačiau kaip tai pasiekti? Pateikiame kelias įžvalgas, kuriose apimamas ir informacijos valdymas, ir personalo valdymo klausimai.

 

Atsirinkite darbuotojus tinkamai

 

Tiesa gal ir karti, bet ne visi gali dirbti nuotoliniu būdu. Kai kurie tiesiog nesugeba suderinti asmeninio gyvenimo ir darbų, kai dirbama laisvu grafiku ar pagal poreikį. Kai kurie to taip ir neišmoksta. Todėl tam, kad išvengtumėte galimų finansinių nuostolių ir konfliktų, turite atsirinkti darbuotojus atidžiai. Kartais net pokalbio gyvai ir bandomosios užduoties neužtenka tam, kad atsirinkti, kurie žmonės patikimi, o kurie – ne itin. Tiesa, žmogiškojo faktoriaus niekaip neišvengsime, visgi stebėkite galimus ženklus.

 

Pasirūpinkite, kad dirbti būtų patogu

 

Gana dažnai nuotoliniu būdu dirbančių žmonių išlaikyti tiesiog neišeina – tačiau ne visada taip yra dėl darbo specifikos. Kartais dirbti yra tiesiog nepatogu, nes vėluoja informacija ar jos visai neįmanoma gauti, nepavyksta persiųsti duomenų ir panašiai.

 

Tai labai lengvai išsprendžiama – tereikia, kad informacijos valdymas būtų vykdomas per specialią sistemą. Ji gerokai pagreitina visus procesus, be to, padeda dirbti našiau ir neabejotinai patogiau. Tai ir patogu, nes nesvarbu, kur randai žmogus – jis visada turės prieigą prie darbui būtinų duomenų, ar tai būtų kliento kontaktai, ar sutarčių kopijos ir pavyzdžiai, ar tiesiog reklama.

 

Stenkitės formuoti komandą

 

Kaip ir pirmojo patarimo atveju, gali būti, kad teks paplušėti ieškant tinkamų žmonių. Nors jie ir dirba iš namų ar kitoje šalyje, vis tiek tai yra komandos dalis. Tad jiems taip pat būti pokalbiai su grįžtamuoju ryšiu, asmeniniais tikslais, ugdymo galimybėmis, patarimais ir panašiai. Kitaip jie ilgai įmonėje neužsibus – na, nebent dirba tobulai ir mokate jiems kosminę sumą.

 

Gerai organizuojamas informacijos valdymas padeda pasiekti įvairių tikslų, susijusių su personalu. Viskas, ko reikia – rasti patikimą tiekėją ir patiems atidžiai rūpintis, kad komandą papildytų tik išties talentingi, perspektyvūs žmonės, tikintys ta pačia sėkmės idėja, kaip ir jūs. Tuomet tai, iš kur jie dirbs, bus visiškai nesvarbu.